ניקוי בריכות

התדירות הרצויה של ניקוי בריכות

בריכות שחייה הן תוספת יוקרתית לכל נכס, המספקות שעות אינסופיות של כיף ורוגע. עם זאת, ללא תחזוקה מתאימה, בריכות אלו יכולות להפוך במהירות לכר גידול לחיידקים ואצות, מה שפוגע בבטיחות ובניקיון של חווית השחייה שלכם. במאמר זה, נדון בהיבטים החיוניים של תחזוקת בריכת שחיה, ונספק עצות חשובות לשמירה על הבריכה שלכם נקייה ובטוחה.

ניקוי בריכות
ניקוי בריכות

דרכים יעילות לנקות בריכה מלוכלכת

עבור בריכה מלוכלכת במיוחד, שילוב של כמה  שיטות יכול להניב את התוצאות הטובות ביותר. רפרפת פני השטח, צחצוח הקירות ושאיבת אבק בתחתית – הם הבסיס לניקוי יעיל. הוספת כלור למי הבריכה מסייע בסילוק מזהמים, בעוד שמחזור סינון יסודי משפר את צלילות המים. בשביל לבצע  ניקוי יעיל, ניתן גם לנקות באמצעות שואב קרקעית הבריכה, זאת על מנת לבצע ניקוי יסודי.  חשוב לקחת בחשבון כי ישנם סוגים שונים של שואבי קרקעית בריכה, בין אם מדובר באפשרויות ידניות או אוטומטיות.

מדוע ניקוי בריכות מאריך את זמן השימוש בהן?

ניקוי בריכה שגרתי מאריך משמעותית את אורך חיי הבריכה. שכן על ידי מניעת הצטברות של פסולת, מינרלים ואצות, ניתן להפחית באופן משמעותי את הסיכון לנזק. בין אם בנזק מבני, תקלות במסננים או במקרים אשר עלולים להוביל לכדי תיקונים יקרים. תחזוקה וניקוי בריכות בצורה שוטפת, מאפשר לבעלי הבריכות לעשות שימוש נעים ומרענן לאורך זמן וכמובן להאריך את חיי הבריכה והשימוש בה.

ניקוי בריכות עמוק ויסודי

ניקוי עמוק תקופתי הוא היבט חיוני בתחזוקת הבריכה לכן מומלץ לשקול לבצע אותו בזמנים שונים. כך למשל, אם מי הבריכה נראים לנו עכורים ללא הרף למרות התחזוקה השוטפת, ייתכן והעכירות נובעת מאיזון כימיקלי שגוי או פסולת שהצטברה או סינון לא ראוי.
בנוסף לכך, ניקוי עמוק יכול להיות רלוונטי גם לאחר גשמים עזים או סערות, הבריכה שלכם עשויה להפוך לנקודת איסוף של עלים שנשרו, ענפים ופסולת אחרת. ניקיון עמוק לאחר סערה לא רק מסיר את הפסולת הנראית לעין, אלא גם מטפל בכל זיהום פוטנציאלי ממזהמים הנישאים על ידי מי הגשמים. חשוב לזכור כי גישה של ניקוי עמוק, יכולה להיות רלוונטית עבור מקרים נוספים, לכן מומלץ לדעת מתי וכיצד יש לבצעו.

לעומת החורף, בתקופת הקיץ הטמפרטורות הגבוהות מספקות את הקרקע המושלמת לשגשוג של אצות. אי ביצוע ניקוי עמוק בעונה זו עלול להוביל לפריחה עיקשת של אצות, וכתוצאה מכך למים ירוקים ועכורים.
לכן, אימוץ של משטר ניקוי עמוק הכולל צחצוח קירות, קרצוף משטחים וטיפול בקוטלי אצות – מונע את צמיחת האצות, ומבטיח שהבריכה תישאר מזמינה וצלולה. כמו כן, חשוב לזכור כי כאשר הטמפרטורות עולות, גם החיידקים מוצאים תנאים מסבירי פנים במים עומדים או לא מטופלים.

ללא ניקוי עמוק עקבי, הבריכה עלולה להפוך לכר גידול עבור חיידקים ומזיקים שעלולים לגרום לגירויים בעור, לדלקות עיניים ולבעיות בריאותיות חמורות אף יותר. על ידי אימוץ שיטות ניקוי עמוק, ניתן יהיה למנוע ביעילות את שטחי הגידול הללו, ולהבטיח את בטיחותם של המשתמשים בבריכה.

חשיבות המקצועיות בעת ניקוי בריכות

פנייה לשירותיהם של אנשי מקצוע מתאימים הינה בעלת חשיבות עליונה לשמירה על בריכה בריאה. לאנשי מקצוע יש את הידע, הכלים והניסיון להעריך את הצרכים הייחודיים של הבריכה ולספק פתרונות מותאמים אישית. המומחיות שלהם גם מבטיחה שימוש בכימיקלים הנכונים בכמויות מתאימות, ומונעים נזקים למבנה הבריכה ולציוד. אך יתרה מכך, אנשי מקצוע מתאימים יבטיחו כי ציוד כמו מסננים, תנורי חימום ומשאבות, אשר יהיו מתוחזקים כראוי ויעבדו בצורה האופטימלית ביותר. 

לפרטים נוספים  צרו קשר 

תוכן עניינים

שאלות נפוצות

מומלץ לנקות את הבריכה לפחות פעם בשבוע כדי להסיר פסולת, עלים ולכלוך גלוי אחר. עם זאת, התדירות עשויה להשתנות בהתאם לגורמים כגון שימוש בבריכה, צמחייה בקרבת מקום ותנאי מזג האוויר.

כלי ניקוי נפוצים לבריכה כוללים רשת רחפן לבריכה, מברשת לבריכה, שואב אבק לבריכה ומנקה אריחי בריכה. כלים אלו מסייעים בפינוי פסולת, צחצוח קירות הבריכה, שאיבת אבק הרצפה וניקוי האריחים לשמירה על בריכה נקייה ובריאה.

כדי לנקות את קירות הבריכה והרצפה, השתמש במברשת בריכה כדי לקרצף את המשטחים ולהסיר כל אצות או לכלוך. עבור כתמים עקשניים, ניתן להשתמש בחומר לניקוי אריחי בריכה או בתערובת מדוללת של מים וחומצה מוריאטית (בהתאם לאמצעי זהירות) כדי לקרצף את האזורים הפגועים.

ניקוז הבריכה אינו הכרחי לניקוי רגיל. עם זאת, אם הבריכה שלך דורשת ניקוי עמוק או שיש משימות תחזוקה ספציפיות כגון שטיפת חומצה או החלפת אריחים, ייתכן שיידרש ניקוז הבריכה. עדיף להתייעץ עם איש מקצוע או לעקוב אחר הנחיות היצרן במקרים כאלה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: