מנקה בריכות

מנקה בריכות - הצעדים הבסיסיים בניקוי

מנקה בריכות בדרך כלל מתחיל את עבודתו מרפרוף רשת על פני המים שתסיר את הפסולת והעלים. פעולה זו תעזור למנוע שקיעה של הפסולת  ותהפוך את הסרתה להרבה יותר קלה. לאחר מכן, יש לרוקן את המסננים של הבריכה ואת סלסלות המשאבה, דבר שיבטיח זרימת מים מיטבית. פעולה נוספת לניקוי הבריכה מתבצעת באמצעות צחצוח של קירות הבריכה והרצפה, על מנת להסיר לכלוך ואצות שנצמדו. ולבסוף, יש לשמור על האיזון הכימי של הבריכה על ידי בדיקה והתאמה קבועה של רמות ה-pH וריכוזי הכלור.

צעד נוסף וקריטי יהיה הצחצוח שעשוי להיראות טריוויאלי עבור מרבית בעלי הבריכות, אך זה הוא צעד חיוני במניעת צמיחת אצות (עליהן נרחיב בהמשך) והצטברות לכלוך עיקש בדפנות הבריכה. לפעולה זו נדרשת מברשת שתוכל להגיע אל פינות שחומרי הניקוי האוטומטיים עלולים לפספס. צחצוח רגיל ישבש באופן חלקי את מושבות אצות פוטנציאליות, ימנע מהן להיאחז ולשנות את צבע הבריכה.

מנקה בריכות
מנקה בריכות

המורכבויות של טיפול בפילטרים

הטיפול במסנני הבריכה אכן כרוך בגישה ייחודית. מסננים משמשים כשומרים על טוהר המים, לוכדים זיהומים ופסולת. שטיפה רגילה או ניקוי מחסניות המסנן חיוניים לשמירה על יעילותם. מסנן נקי מבטיח זרימת מים תקינה ומונע זרימת מזהמים חזרה לבריכה.

עם זאת חשוב להכיר כמה פרמטרים נוספים לניקוי, החל מתדירות הניקוי אשר מסתמכת על זמן השימוש ותנאי הסביבה. וכמובן שיש לקחת בחשבון את סוג המסנן, שכן מסנן DE דורש שטיפה לאחור תחילה ורק לאחר מכן מתאפשר לבצע בו ניקוי ידני.

לצד סוגי המסננים חשוב לדעת כי מרבית המסננים הם גם בעלי מחסניות, כאשר עבורן הניקוי דורש לא מעט עדינות וכלים תואמים כמו תמיסה מתאימה, מברשת רכה ועוד.
לצד כל אלו, טיפול ותחזוקה שוטפת בפילטרים של הבריכה, ידרוש גם בדיקה של טבעות, שטיפת רשתות ועוד.

לכן, כשמדובר על טיפול בפילטרים של מסנן הבריכה, אחת ההמלצות היא לשמור יומן תחזוקה ובו תאריכי הניקוי, קריאה של לחץ המשאבה ותאריכים בהם הוחלפו חלקים כמו השסתום, הטבעות וכו.

כיצד מנקה בריכות מונע הצטברות עצות?

אצות הן אורגניזמים חד-תאיים שיכולים להתרבות במהירות בנוכחות אור השמש, חום וחומרי הזנה שונים. האצות מגיעות בגוונים שונים, מירוק, צהוב ועד שחור. אבל הבנה של הטריגרים לצמיחתן, יכולה לעזור לבעלי הבריכות למנוע את צמיחה שלהן. להלן כמה פרמטרים שיש להימנע מהם, על מנת להימנע מצמיחת אצות בבריכה:

1. מזג אוויר חם: האצות משגשגות בטמפרטורות חמות, במיוחד בחודשי הקיץ החמים.

2. אור שמש: אור שמש ישיר מזין את צמיחת האצות, מכיוון שהן דורשות אור לצורך פוטוסינתזה.

3. מים עומדים: זרימת מים חלשה או ללא זרימה כלל, עלולה ליצור כיסים של מים עומדים, המזמינים צמיחת אצות.

4. איזון כימי לא תקין: כימיקלים לא מאוזנים יוצרים סביבה התורמת להתרבות וצמיחה של אצות.

5. מזהמים: חומרים אורגניים כמו עלים, פסולת ואפילו קרם הגנה, יהפכו במהרה לחומרים מזינים עבור האצות.

אילוצים ואתגרים עבור מנקה בריכות

אם תשאלו מנקה בריכות מקצועי, הוא ככל הנראה יאמר כי הליכים של ניקוי בריכה מורכבים מלא מעט אתגרים. אחד מאתגרים אלו הוא הזמן, שהנו גם בעל ברית יקר וגם יריב מתמיד בכל הקשור לניקוי הבריכה.

הדרישות של חיינו המהירים יכולות לעתים קרובות לדחות את ניקוי הבריכה למועדמאוחר ולא ידוע. לכן חשוב לדעת כי הזנחה של משימה חיונית כמו ניקוי הבריכה, עלולה להוביל להצטברות של פסולת, אצות (כמו שציינו מעל), חוסר איזון במים, ולצמצם את בטיחות השימוש הבריכה.

לכן, חשוב יהיה לקבוע מרווחים קבועים אשר יהיו מוקדשים לניקוי ותחזוקה של הבריכה, כך ניתן יהיה להבטיח כי הבריכה שלנו תקבל את תשומת הלב הראויה ותהיה ראויה לשימוש בכל נקודת זמן.

כמו כן כל מנקה בריכות מקצועי יידע להגיד כי הליך ניקוי הבריכה, דורש תשומת לב לא רק בקביעת מועדים לניקוי הבריכה אלא גם לאלמנטים סביבתיים אשר יכולים להוביל למים עכורים ולהשפיע גם על האסתטיקה וגם על איכות המים.

אחד הפתרונות הוא שימוש במבהירים, אשר מקרישים את החלקיקים שתלויים במים, ומקלים על מערכת הסינון להוציא אותם בצורה יעילה ואפקטיבית. לכן, בכדי להתגבר על אתגרים סביבתיים בעת ניקוי בריכות, מומלץ יהיה לבצע פריסת מבהירים בתקופות של זרימת פסולת מוגברת.

לפרטים נוספים, צרו קשר 

תוכן עניינים

שאלות נפוצות

 מנקה בריכות בצד יניקה מתחבר לפתח היניקה של מערכת השאיבה של הבריכה . הוא משתמש בשאיבה שנוצרת על ידי משאבת הבריכה כדי לנוע ולאסוף פסולת לתוך שקית הסינון שלה או ישירות לתוך מערכת הסינון של הבריכה.

מנקי בריכה רובוטיים הם יחידות עצמאיות הפועלות ללא תלות במערכת הסינון של הבריכה. הם יעילים ויעילים ביותר בניקוי בריכות, שכן יש להם מערכת סינון משלהם ואינם מסתמכים על משאבת הבריכה. הם יכולים גם לטפס על קירות ומדרגות, לקרצף את משטחי הבריכה, ובדגמים מסוימים ניתן אפילו לשלוט מרחוק.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של חומרי ניקוי לבריכה: חומרי ניקוי בצד היניקה, חומרי ניקוי בצד הלחץ וחומרי ניקוי רובוטיים. כל סוג פועל בצורה שונה ויש לו יתרונות וחסרונות משלו.

מנקה בריכות הוא אדם או מכשיר שמטרתם להסיר פסולת, לכלוך ומזהמים אחרים מהקרקעית, הקירות והמשטח של בריכת שחייה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: