בריכת שחייה נוצצת ומזמינה היא מקור לשמחה בחודשי הקיץ החמים, אך שמירה על מצבה הבתולי מצריכה טיפול ותשומת לב קבועים מצד הבעלים שלה. לשם כך תחזוקה נכונה של בריכת שחייה, לא רק תבטיח את איכות המים אלא גם תאריך במידה רבה את חיי ציוד הבריכה ותשפר את הבטיחות בעת שימוש הבריכה ואת בריאותם של השוחים. 

לכן בראש ובראשונה, חשוב יהיה לשמור על הכימיה של המים. את כימית המים והאיזון בהם, מומלץ יהיה לבדוק באופן קבוע את האיזון של הבריכה. פעולה זו תסייע באיזון שבין רמת הכלור, חומרי החיטוי וכמובן על רמת HP תקינה במים. יחד עם זאת חשוב לדעת כי איזון כימי תקין ימנע צמיחה של אצות, ישמור על צלילות המים ויגן על השחיינים מפני סכנות בריאותיות פוטנציאליות. בדיקות והתאמות סדירות הן חיוניות, במיוחד בתקופות של שימוש רב בבריכה או במזג אוויר חמים, כאשר רמות הכימיקלים יכולות להשתנות.

אחזקות בריכות שחייה – ניקיון

רפרוף וניקיון של הבריכה הינם פעולות בסיסיות כשמדובר על אחזקות בריכות שחייה תקינות. לכן מומלץ יהיה להשתמש בכלים עבור ניקוי והסרה של פסולת, חרקים שונים וכמובן עלים. אך יחד מרפרוף על פני המים בבריכה, מומלץ יהיה לעשות שימוש בשואב אשר יוכל לעזור בסילוק לכלוך ומשקעים אשר עלולים להתיישב על רצפת הבריכה. הזנחת משימות אלו עלולה לגרום לכדי מאמץ יתר של מערכת הסינון, להוביל לחוסר איזון במים בסופו של דבר להשפיע גם על בטיחות השחייה וגם על האסתטיקה שלה. 

הכנת הבריכה לעונות מעבר

כשעונת הקיץ מגיעה לסיומה, חשוב יהיה להכין את הבריכה לקראת הסתיו והחורף המתקרבים. בשל כך מומלץ יהיה להמשיך לשמור על כימיה של המים וגם לנקות את הבריכה באופן קבוע. טיפ נוסף ולא פחות חיוני הוא לשקול התקנה של רשת עלים או כיסוי, אשר יעזרו למנוע נשירה של עלים וכניסת פסולת לבריכה. כמו כן בעת עונות המעבר ובעיקר בעונות הגשמים, מומלץ יהיה להפחית את מפלס המים בבריכה. פעולה זו תאפשר שליטה טובה יותר בעת הניקוי ובין היתר תמנע הצפה של מפלס המים. 

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: