אחד ההיבטים הבסיסיים של תחזוקת בריכה ביתית הוא ניטור והתאמה של איזון כימי במים. בשל כך מומלץ לבדוק באופן קבוע את מי הבריכה ובמיוחד את רמות pH,, כלור או חומרי חיטוי אחרים הנמצאים בבריכה. כימיה נכונה של מים לא רק שומרת על בטיחות המים, אלא גם מונעת בעיות כמו צמיחת אצות וקורוזיה בחלק מציוד הבריכה. לכן כאשר מדובר על תחזוקת בריכה ביתית, חשוב לוודא כי האיזון הכימיקלי אכן מתאים לצורכי הבריכה ולאופי השימוש בה. 

ומלבד האיזון הכימיקלי יש לשם דגש רב על בריכה נקייה מפסולת ומזהמים שונים. בשל כך מומלץ להשתמש בציוד ניקוי כמו רשתות ניקוי שיעזרו להסיר את העלים, החרקים ושאר סוגי הפסולות שיכולים להתרכז בבריכה באופן קבוע. כמו כן במקרים של הזנחת משימות הניקיון, הדבר עלול להוביל לחוסר איזון כימיקלי, הצטברות אורחים לא רצויים וכמובן לעומס על מערכות הסינון. 

תחזוקה של מערכת סינון כחלק מתהליך תחזוקת בריכה ביתית

למערכת הסינון של הבריכה ישנו תפקיד מכריע בשמירה על איכות המים. לכן כאשר מדובר בנושא כמו תחזוקת בריכה ביתית מומלץ יהיה לנקות ולשטוף את המסנן, בהתאם להמלצות היצרן בכדי להבטיח שהוא אכן פועל ביעילות. עבודת תחזוקה זו דורשת גם בדיקה של סתימות, נזילות או חלקים בלויים אשר עלולים לפגוע ביכולות הסינון. יחד עם זאת בחלק מהבריכות עשוי להיות ציוד תחזוקה נוסף, כגון תנורי חימום או כלורינטורים, אשר דורשים פעולות תחזוקה שוטפות בכדי להנות מהשימוש בהם לאורך כל השנה. 

קרצוף קירות ואריחים

לצד מערכות הסינון בתחזוקת בריכה ביתית, ישנם גם אריחים וקירות שיש לוודא כי אינן מתמלאים בחיידקים ואורחים בלתי רצויים בעת השימוש ואחריו. בשל כך מומלץ יהיה למנוע הצטברות של אצות ומזהמים אחרים, כאשר ניתן יהיה לעשות זאת באמצעות צחצוח באופן קבוע של קירות הבריכה והאריחים. עם זאת יש לשים לב היטב לאזורים שבהם נוטות להיווצר אצות, כמו פינות ומדרגות הבריכה. קרצוף שגרתי יעניק לא רק שמירה על איכות המים, אלא גם יעזור בשמירה על מראה מבריק, נקי ומזמין של הבריכה הביתית שלנו.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: